Największe atrakcje, jakie Warszawa ma do zaoferowania

Stolica Polski, Warszawa, była ostatnią rezydencją polskiej rodziny królewskiej i miejscem powstania 1944 r. Obecnie jest intelektualnym centrum kraju, a także eklektyczną i żywą przestrzenią kulturową. Niezależnie od tego, czy jesteś zaciekawiony w historii, muzyce klasycznej, sztuki współczesnej czy fitnessu, Warszawa ma zaoferować coś, co lubisz.

Park Łazienki Królewskie

 

A post shared by vaniliowa (@vaniliowa.ja) on

Ten park jest jednym z największych w Warszawie, położony jest w pobliżu centrum miasta. Latem ten park jest niesamowity, pełen kolorów, drzew, kaczek i wiewiórek (weź trochę chleba z tobą, aby je nakarmić). W środku parku znajduje się pałac. Ten pałac był domem letnim jednego z królów Polski kilka lat temu. Teraz możesz wejść do środka, w pałacu znajduje się muzeum. W niektórych miejscach parku można też znaleźć miejsca do jedzenia lub picia, więc podczas wizyty będziesz w porządku.

Schodz na spacer wzdłuż Trakt Królewski

Trakt Królewski to niewątpliwie najpiękniejsza część miasta, która obejmuje pięć łączących się ulic, na których znajduje się wiele zabytków i monumentów o znaczeniu kulturowym. Zaczyna się na skraju Starego Miasta i przebiega przez ulicę Krakowskie Przedmieście (zobacz kampus Uniwersytetu Warszawskiego, kościół św. Anny, pomnik Mikołaja Kopernika i Polską Akademię Nauk), następnie ulicę Nowy Świat (warto zatrzymać się na kawa lub obiad), w dół Aleje Ujazdowskie (sprawdź placu Trzech Krzyży i kościół św. Aleksandra) i kończy się w słynnym parku Łazienek.

Pałac Kultury i Nauki

 

Ukończony w 1955 r. Jako „dar ludowy radziecki”, budynek jest ucieleśnieniem socjalistycznej architektury. Jest to nadal najwyższy budynek w Polsce i pełni rolę centrum kulturalnego obejmującego teatry, muzea, kino i salę koncertową. Muzeum jest też interaktywny i oferuje różne gry. Ale jeśli jesteś fanem gier hazardowych, możesz być rozczarowany, ponieważ gry oferowane w muzeum są nieco bardziej naukowe. Więc jeśli masz chcesz zabawy z hazardem, musisz zacząć szukać online.

Najwyższa platforma widokowa w Warszawie, na 30. piętrze, oferuje doskonały panoramiczny widok na miasto.

Przejdź na weekendowy rynek śniadaniowy

Rynki śniadaniowe w sobotę i niedzielę to regularne wydarzenie, które odbywa się w wielu miejscach w Warszawie. W restauracji serwowane są wyborne kucharze i restauracje, a nie tylko jedna kuchnia. Dodatkowo możesz wziąć udział w warsztatach kulinarnych lub artystycznych, a także w zajęciach jogi lub fitnessu. Rynki śniadaniowe będą trwały do ​​września, w weekendy od 9:00 do 16:00, w czterech różnych dzielnicach miasta: Woli, Mokotowa, Żoliborzu i Powiśle.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *